Quantcast
Channel: Protokolai
Viewing all articles
Browse latest Browse all 570

Hipstamatic apžvalga: kai sudėtingiau yra geriau

$
0
0

“Kartot mano miestui / kaip jis mane suvyniojęs”

Nufotografavęs iPhone telefonu kokius 9000 nuotraukų, ar possibly daugiau, ir iš jų kokius 9500 papostinęs per Instagramą, pagalvojau, kad reikėtų jau praplėsti ribas, ir įsigijau ($1.99 iš Apple programkių parduotuvės) Hipstamatiką, apie kurį dar neseniai nieko nežinojau.

Paskui sužinojau, kad Hipstamatic, pasirodo, yra jau nebe naujas dalykas, ir kažkada vos ne kaip Instagramas galėjo būti, tik Instagramą nupirko už štukę limonų, o Hipstamatiko nenupirko, ir jie liko labai nišiniai.  (Jei turite daug laiko arba esate bedarbis šiaip, galite perskaityti ką Fast Company surašė iš pagrindų apie kaip Hipstamatike hipsterių verslas vyksta, kaip daro bele ką, bele kaip, vieni ant kitų rėkauja, o paskui vis tiek iš VC nepasikelia pinigų). Bet čia ne apie tai.

Hipsteriškumo kiekis čia kartais pereina į visiškus užribius.

Pati programkė yra gal 23 kartus hipsteriškesnė už Instagramą. Instagramas tai palyginti su Hisptamatiku tai kaip IBM ir Credit Suisse palyginti su, aš net nežinau, sidro namais Sarkozy Vilniaus gatvėje, o something, kur jau klientai sėdi su konversais apsiavę kaip jūs nepatikėsit*.

Bet prie ko čia mums dizainas. Hipstamatikas realiai turi labai daug variantų, daugiau nei keli filtriukai – čia galima keisti ir linzę, ir juostelę, ir dar turbintis spalvotom blykstėm (jei esate visiškai visogero, tai dar galite nusipirkti virtualų camera case papildomai, tai yra, kad jūsų iPhone ekrane rodytų kitokį jūsų virtualios kameros apvalkalą, kas yra jau absoliučiai užribis).

Visi hipsteriai visada turi nufotkinti bent po vieną kavos puodelį iš Coffee Inn. Gilu.

Rezultatas toks: nors ir galima susirinkti ir išsaugoti fave kombinacijas, ir prie jų lengvai prieiti, bet visas procesas yra gana awkward ir reikia maigyti visokių meniu tik truputį mažiau, negu tada, kai Nokia turėjo Symbian operacinę sistemą ir kiekvienas dalykas eidavo per visą seką – Delete File -> Are you sure want to do this? Yes/No -> Yes -> When you delete this file, it will be deleted. Continue? Yes/No -> Yes -> Are you sure you want to continue?

Ir žinote, ką tai reiškia? Šioks toks sudėtingumas padeda išgryninti mintis. Taip yra todėl, kad pvz Instagramas yra baisiai paprastas, ir ten jau nufotkinus, galima žaisti filtrais ir žiūrėti, kas gaunasi. Hipstamatike yra ne taip. Ten turi pasirinkti iš anksto ir juostelę, ir linzę, ir flešą, ir tada fotkini, ir nežinai, kas gausis (truputį panašiai, kaip su analogine fotografija) – pirmiausia, gerai pagalvoji, do I really want to do this**, antra, nėra soft focus/tilt shift funkcijos, kuria savo nuotraukas taurina kai kurie iš tų, kurių nuotraukos yra nesutaurinamo stovio, na ir, pagaliau, atsiranda būtinas random sekmės elementas.

Tai nėra labai patogi programėlė, palyginti su Instagramu, ir lėtesnė (vien ko vertas ilgas galvojimas procesuojant vaizdą), bet labai įtraukianti, ir šiuo metu aš esu prie jos prilipęs, kaip koks ansktyvos paauglystės jaunuolis, tik ką atradęs žaidimo su savim po kaldra malonumus. Jei atleisite man tokį palyginimą.

Programa yra prieinama aifonams ir windowsiniams telefonams. Androidams šios programėlės nėra.

* Vakar, paskutinę vasario dieną, sėdėjo, o šiandien jau kovas ir pavasaris, so there.

** Viena kregždė – dar ne pavasaris (angl.)


Viewing all articles
Browse latest Browse all 570