Quantcast
Channel: Protokolai
Viewing all articles
Browse latest Browse all 570

Lwallet: dar palengvins gyvenimą

$
0
0

Visi (na, ne visi, bet žinote, ką noriu pasakyti) planuoja pagaminti sėkmingą programą arba programėlę, kad būtų kaip dar vienas Feisbukas (arba kažkas panašaus).

Pavyksta tiems, kas sugalvoja naują veiklos rūšį, prie kurios pripranta milijonai (Instagramas, pavyzdžiui – įpratino fotografuoti ne tik tuos, kam tai gerai sekasi, bet ir tuos, kam fotografuoti niekada nereikėtų; kiek jau matėte nuotraukų apie rudenį arba apie fotografo batus*?).

Tai čia jau supratote, kad čia straipsnis bus apie programėlę.

Arba pavyksta tiems, kas sugalvoja problemos sprendimą – problemos, apie, kurią visi žinojo, tik niekaip nesugalvojo, kaip išspręsti.

Pavyzdžiui, mokesčio už parkavimą programėlės tokios sėkmingos ne todėl, kad genialiai parašytos: tiesiog monetų ieškojimas yra didesnis skausmas uodegoje, negu galima apsakyti žodžiais. Ligi šiol yra daugybė kioskų, kurie išsikabinę užrašus: „Pinigų nekeičiame“.

Reiškia, kažkur netoliese daug vietų automobiliams parkuoti, ir bilietų automatas (kitas klausimas, kodėl dar tebėra žmonių, kurie jau turi išmaniuosius telefonus, bet vis dar ieško piniginėse monetų, niekada nebus atsakytas**).

Štai taip aptariamos programėlės ikonikė atrodo realiame gyvenime

Programėlės Lwallet kūrėjai rado teisingą skaudulį, kuriam reikia gydymo.

Mes visi turime lojalumo kortelių, kadangi net ir tie, kas turi daug pinigų, nesijaučia gerai, jei išmeta pinigus į balą, nesusirinkdami taškų ir nuolaidų.

Pavyzdžiui, jei kas nors išleidžia 300 litų per mėnesį Coffee Inn‘e, ir nesinaudoja jų kortele, tai praranda 30 litų per mėnesį, arba 360 litų per metus, ir mano supratimu – tai yra kvaila. Už 360 litų tris butelius vyno gali nusipirkti, ar pora kilogramų geros jautienos***.

Maždaug panašiai yra su kitais dalykais. Aš jau per senas, kad rinkčiausi parduotuves pagal tai, kur kokia yra nuolaida (pavyzdžiui, Užupio Krautuvė neturi jokios nuolaidos, na ir kas, vis tiek aš einu tenai), bet jeigu aš vis tiek kažkur einu, tai atėjęs, kaip tikras dvasinis amerikietis, noriu pasinaudoti visomis kortelėmis ir kuponais, kokie tik yra.

Bet nebėra įmanoma nešioti visas korteles, kurių reikia, nes tiesiog per daug vietos užima.

Pažiūrėkit, pavyzdžiui, kaip yra man – ko man būtinai reikia.

Čia Maxima, Rimi, IKI (na, vietoje to yra Mylimiausia, kuri dar kartu ir Gintarinė, Čili ir Senukai), Statoil (aš negaliu šitų taškų dėti ant Mylimiausios, nes mano lygis aukštesnis, arba buvo aukštesnis, kol Statoilas nepakeitė sistemos, vienu žodžiu, čia sunkiai suprasi), Coffee Inn (tiesa, jie turi appsą, aš jį pagaliau prisiruošiau instaliuoti, tai jau tos kortelės nebereikia), Vero Cafe, Kika (nes turiu jūrų kiaulytę ir jūs neturite idėjos, kiek kainuoja pakratas, šienas ir maistas – kiaulytė suvartoja daugiau, negu vidutinis pensininkas), Drogas, Eurovaistinė, Kristiana ir čia tik labai pagrindinės ir tik nuolaidų – aš nekalbu apie tai, kad piniginėje dar yra ID, vairuotojo pažymėjimas ir kreditinės.

Aš kartais pagalvoju – o parduotuvių savininkai, parduotuvių tinklų savininkai ir rinkodaros žmonės ar žino, kaip jaučiasi jų klientai su pakeliais kortelių, kurias rankioja, kaip Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius, kai ateina į žvejybos parduotuvę? Rankioja, jeigu apskritai atsineša, nes vyrai neturi rankinukų, o piniginės ne begalinės, ir net ir moterys retai kuri turi atskirą didelę piniginę-vėduoklę toms kortelėms.

Parduotuvėms atrodo, kad tai ne problema, nes jie į savo parduotuves nevaikšto, arba jei ir vaikšto, tai jie savo parduotuvės korteles turi rankose, ir jiems kitų prekybininkų kortelės yra problema. Arba net ne problema, nes jie iš konkurentų neperka.

O žinote, koks yra kliento elgesys, kai jis ateina į parduotuvę, kurios nuolaidų kortelę turi (nes kažkada neišsiėmė), tačiau su savimi nepasiėmė tą kartą? Tas klientas išleidžia kaip galėdamas mažiau, nes psichologiškai jis jaučiasi kaltas, kad švaisto pinigus, nepritaikydamas nuolaidos arba nekaupdamas taškų. Jis pats sau sako „kitą kartą, kai pasiimsiu kortelę, tai daugiau nupirksiu“. O kada tai bus, jūs nežinote, ir jis nežino. Greičiausiai labai negreitai. Jei apskritai į tą jūsų Mandariną ar kitą prekybos centrą dar kartą išsiruoš.

Tokiu atveju jums geresnis yra klientas, kuris apskritai neturi jūsų lojalumo programos kortelės, negu tas, kuris turi ir nėra pasiėmęs (o nėra pasiėmęs, nes neįmanoma tiek visko nešioti, kaip jau aptarėme).

Ką turite padaryti su tokiu klientu? Pasirūpinti, kad jis jūsų lojalumo programą visada turėtų prie savęs. Visada – kaip automobilio raktus arba mobilųjį telefoną. Ir tada jo elgesys pasikeis. Jis džiaugsis ir girs save, nepraleidęs galimybės gauti nuolaidą arba susirinkti taškų. Ir jo krepšelis padidės.

 

Taip išsidėlioja kortelės ekrane

Lwallet viską daro teisingai – visos kortelės susiveda į vieną programėlę greitai ir paprastai (net vardo, pavardės ir gimimo datos kiekvieną kartą nereikia įvedinėti iš naujo, God bless them), ir tos kortelės sudėtos viena po kitos, kaip parodyta žemiau. Prabrauki ir pasirenki vieną.

Štai ir pasiūlymai. Nu nepirkau ekologiškos arbatos, bet ne tame esmė.

Prie kiekvienos kortelės galima pažiūrėti pasiūlymus, kurie automatiškai susikrauna tenai per kortelės magiją, ir nors man nelabai įdomu minus 20 procentų visai ekologinei arbatai, bet manau, kad bus kam bus įdomu. Man tai bus įdomu kiti produktai: kur Grey Goose degtinė už 30% mažiau, tai aš ją visą nupirksiu, arba kur bus odekolonai, perki keturis, gauk penktą nemokamai (aš perku daug odekolonų).

Tai kodėl ne dabar, o ateityje jie palengvins gyvenimą? Nes man labai reikia, kad ten būtų prikrauta daug jau esančių lojalumo programų, nes kol kas yra tik kelios.

Aš dabar bandau galvoti, kaip pardavėjas. Kodėl aš norėčiau prisijungti prie šitos sistemos? Velnias, kodėl aš galėčiau nenorėti?

Bent jau aš nenorėčiau būti tas prekybininkas, apie kurį galvojama, kad jis dar neprisijungė prie Lwallet, nes jis viską daro labai lėtai ir nežino, ko nori.

Lwallet, www.lwallet.lt – programėlė Apple App Store ir Android Google Play. Nemokamai.
Penkios kalbos: LT, LV, EE, RU, EN

* Aš irgi esu fotografavęs geltoną rudenį ir savo batus, todėk, įdėdami šmaikštašiknį komentarą, nieko nelaimėsite.

** Kaip ir klausimas, kaip automobilis gali sustoti kelyje, nes baigėsi degalai, kai yra indikatorius, rodantis, kiek liko degalų, ir vairuotojas (reikia tikėtis) turi akis, kuriomis gali matyti tą rodyklę. Tačiau būna, kad automobilis sustoja kelyje, pasibaigus degalams.

*** Parašykite man, kad jautieną perkate pigiau, ir gausite asmeninį atsakymą.

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 570